ATILIM VİDANJÖR

Sakarya Vidanjör

Vidanjör olarak adlandırılmak olan terim, fransızca bir kökenden gelerek, boşaltıcı anlamı taşımaktadır. Bu hizmet ise, santrifüj olarak adlandırılan pompa yardımı ile, belli bir emme gücü üzerinden atık suların temizliği, pis sular ve de tıkanıklığa yol açmakta olan madde tahliyelerinde kullanılmaktadır. Bunun haricinde, içerisinde yer almakta olan tanka, atıkları doldurma ve boşaltma işlemleri özellikleri barındıran, özel üretim bir araçtır.

Sakarya Vidanjör

Atılım vidanjör Hizmetleri 25 Yıldır Kusursuz Hizmet !

ATILIM VİDANJÖR

Sakarya Vidanjör Hizmeti

Vidanjör olarak adlandırılan araçlar, foseptik kuyular içerisinde yer alan ve de birikmiş, bazı atıkların çekilmesi ile alakalı olarak kullanılabilmektedir. Bunun haricinde, büyük şehirler içerisinde yer alan lağım tıkanıkları olarak adlandırılan kalıplaşmış kirlerin açılmasında da tercih edilir.

Özellikle nüfusun her geçen gün artış göstermesi ile beraber, hem faaliyet hem de kullanım oranları da artış göstermeye başlamıştır. İnsan yoğunluklarından ötürü de, oluşmakta olan atıkların tahliye işlemlerinde, yine vidanjör kullanımları tercih edilir. Sanayi yapılarının ve de sanayileşmenin günden güne gelişim göstermesi ile beraber, bu alanlar içerisinde ortaya çıkmakta olan atıkların tahliye edilmesi gibi bir durumu ortaya çıkarmıştır. İnsanların kalmış olduğu binalar, kamu binaları ya da özel sektör olarak yer alan binalar içerisinde mutlaka pis su tesisatları yer almalıdır. Pis su atıklarının barındırılmakta olduğu kanalizasyon sistemleri, kanalizasyon sistemi yer almamakta olan foseptik olarak adlandırılan çukurlar ya da kuyular içerisinde yer alan atıkların temizlenmesi, sondaj faaliyetlerinden ötürü ortaya çıkan suların çekilmesi ve de şebeke sistemlerinde meydana gelebilecek tıkanık gibi birçok işlem için bu vidanjörlerin kullanımlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Vidanjörlerin doğru bir şekilde çalışma göstermesi için, bazı ekipmanlara ihtiyaç duyması gerekmektedir. Genel olarak vidanjör içerisinde yer alacak olan bir emme borusu ve de emişi daha kolay bir hale getirecek olan santrifüj pompa yer alması gerekir. Bunun haricinde büyük şehirler içerisinde yer alan atıkların çok daha kısa bir süre içerisinde depolanmasını sağlayan tanklar şeklindedir. Vidanjörleri nasıl çalışır sorusuna cevap vermek gerekir ise, bir emme borusu üzerinden sıvı ile temas kurularak santrifüj pompaların yarattıkları emiş gücü, tanklara doldurma işlemlerinin sağlanmasına vesile olacaktır. Bunun haricinde de birçok kullanım alanı bulunur. Genel olarak birçok işlem için vidanjörler, santrifüj pompaları yardımıyla emiş gücü sağlanarak çalışabilmektedir. Bu şekilde şehirlerde yer alan büyük kanalizasyon hatları içerisinde yer alan tıkanıkların giderilmesine yardımcı olur. Çok daha küçük yerleşim alanları ya da kırsal bölgelerde ise bu işlemler, bahsedilen pompa üzerinden kuyuların boşaltılması amaçlı olarak tercih edilir.

Şehir içerisinde yer almakta olan kanallar içerisinde birçok sıvı ve de çamur birikmektedir. Oluşmakta olan bu sıvılar ve de sıvı artıkları ise, pompa ile tanker sistemi içerisine depolanarak transfer edilmesi için vidanjör adı verilen makinalara ihtiyaç duyulur. Vidanjörler, ilk çıktıklarında ise maden içerisinde yer almakta olan çamurların transfer işlemlerinde tercih edilmekteydi. Ancak günümüzde ise, birçok alan içerisinde kullanılmaktadır. Genel olarak ise şehirlerde birikmekte olan atıkların transfer işlemleri için tercih edilmekte.

Vidanjör makinalarının kullanım alanlarına bakacak olduğumuzda, farklı birçok özellikte ve birçok alan içerisinde kullanılabilmektedir. Genel olarak ise kanalizasyon ya da foseptik kuyu gibi belli bölgelerin tıkanıklıkları ile alakalı olarak ihtiyaç duyulabilmektedir. Bunun haricinde vidanjörler, tıkanıklar haricinde, atık su tesisleri içerisinde kullanılmakta olan ve de çamurların taşınması amacı ile de kullanılır. Vidanjörler, genel olarak tıkanmakta olan foseptik kuyuları ve de kanalizasyonların açılıp, çamurların taşınması ile beraber fabrikalar tarafından oldukça fazla tercih edilmekte olan makinalar olarak karşımıza çıkar. Fabrikalar, birçok alan içerisinde üretim yaparlar ve yapılan bu üretimler sonucunda da birçok fabrika atığı ortaya çıkar. Bu atıkların taşınması için ise bahsedilmekte olan makinaların kullanımları tercih edilir. Sakarya vidanjör firması olarak, sizlerin fabrika ya da herhangi bir bölge içerisinde yer almakta olan tıkanıklık sorunlarınızı profesyonel bir şekilde çözmek için hizmet sağlamaktayız. Böylece sağlanan sakarya vidanjör hizmetleri ile, herhangi bir tıkanıklık sorununun önüne geçerek çok daha kolay bir şekilde sorunlarınızı çözmek adına çalışmalar yapıyoruz. Siz de sakarya bölgesindeki vidanjör hizmetleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0532 178 9460