ATILIM VİDANJÖR

Tekirdağ Vidanjör

Vidanjör sıvı olan atık karışımların pompa yardımı ile sistemler arasında aktarmaya yarayan bir araçtır. Genellikle bu atık sıvılar tanker haznesine depolanıp transfer edilmekte kullanılır. Vidanjörler ilk kullanılmaya başlandığı zaman sıvı maddelerin aktarılmasında kullanılırken günümüzde kullanım alanları değiştirmiştir. Pek çok alanda farklı formda atıkların transfer edilmesinde rol almaktadır. Transfer edilen bu atıkların taşınmasında da kullanmaktadır.

Tekirdağ Vidanjör

Atılım vidanjör Hizmetleri 25 Yıldır Kusursuz Hizmet !

ATILIM VİDANJÖR

Tekirdağ Vidanjör Hizmeti

Tekirdağ Vidanjör sistemlerdeki tıkanıklıkları gidermede, sondaj işlemi sonrasında kalmış olan sıvının vakumlanmasında, kanalizasyon sisteminde sorun olan yerlerdeki atıkların temizlenmesinde görev almaktadır. Şehirleşen yerlerde nüfus artmasının sonucu oluşan altyapı sorunlarının çözülmesinde kullanılmaktadır. Kullanım alanları genellikle kirli sular olmasının yanı sıra temiz su transferlerinde de kullanılmaktadır.
Vidanjörler Nasıl Çalışır?
Tekirdağ Vidanjör sisteminde santrifüj pompası bulunmaktadır. Santrifüj pompası ile sıvı temas ettikten sonra yüksek bir emiş gücü ile sıvı transferi gerçekleşmektedir. Vidanjör sisteminde bulunan tanka bu sıvılar aktarılmaktadır. Yüksek emiş gücü sayesinde katı atık ve tıkanmış olan sistemlerin akış sorunları giderilmektedir. Tıkanıklığın giderilmesi ile birlikte kanalizasyonlar sorunsuz bir şekilde akış sağlamaktadır. Vidanjörlerin kullanım alanlarına ihtiyaçlara göre değişmektedir. Vidanjörlerin farklı fonksiyonları bulunmaktadır.

Vidanjörler Ne İşe Yarar?
Vidanjör, üzerinde yüksek emiş gücüne sahip bir vakum sistemi bulundurmaktadır. Bu vakum sistemi aracılığı ile endüstriyel nitelikli atık suların ya da evsel atık sularının üzerinde yer alan tanka aktarmaktır. Vidanjörler çeşitlerine göre değişem yüksek emiş gücü sağlamaktadır. Bu sayede tıkanmış olan kanalizasyonlarda ya da sistemlerde yeniden akış sağlamasında kullanılmaktadır. Bu şebekelerde oluşan tıkanıklıkları gidermenin yanı sıra kanalizasyon sistemi olmayan her yerde atıkların kontrollü bir biçimde arındırılmasında kullanılır. Kırsal alanlarda ise santrifüj pompası yardımıyla foseptik kuyuların boşaltılmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda hatlarda oluşan birikimin tanklara transfer edilip taşınmasında da kullanılmaktadır.

Tekirdağ’da en çok kullanılan Vidanjör Çeşitleri Nelerdir?
Fonksiyonlarına göre gruplandırılmış olan üç çeşit vidanjör bulunmaktadır. Bu vidanjörlerin sınıflamasında atıkları çekme gücü önemli bir faktör olmaktadır. Kullanım alanlarının farklılığına göre de vidanjörle çeşitlenmektedir. Vidanjörleri çeşitlerinden ilki küçük (standart) vidanjör olmaktadır. Standart vidanjör ufak boyutlara sahip olmaktadır. Rögar kapaklarında oluşan tıkanıklıkları açmak için kullanılmaktadır. Boyutunun küçük olduğundan dolayı daha detaylı atık temizleme işlemlerinde kullanılmaktadır. Daha az atık taşıyabilen bu vidanjörler daha küçük haznelere sahip olmaktadır. Taşıyabileceği atık miktarı diğer Vidanjörlerden daha azdır. Bir diğer Vidanjör çeşidi kaset boomlu vidanjör araçları olmaktadır. Kanalizasyonlarda biriken ve tıkanıklığa sebep olan atıkları vakumlama işleminde kullanılmaktadır. Aynı zamanda haznesi sayesinde bu atıkların taşıma işlemi için de kullanılan bir vidanjör çeşidi olmaktadır. Bu vidanjörlerin tanklarının içerisinde hava boşlukları bulunmaktadır. Bulunan hava boşlukları sayesinde basınç sistemiyle atık suların tankın içerisine aktarılmasını sağlamaktadır. Yapılan işlem esnasında basınç pompası tercih edilmektedir. Tanklarda bulunan boşluklu hava sayesinde yüksek basınçlı tazikli işlemler yapılmaktadır. Foseptik kanallarda pompalama işlemi yaparken kullanıma uygun olmaktadır. Aktarma işleminin yanı sıra bölgeyi yıkamak için de yıkama tabancası bulunmaktadır. Farklı ekipman aletleri kullanılarak fonksiyonları arttırılmaktadır. Üçüncü vidanjör aracı Teleskobik emiş boomlu Vidanjör aracı olmaktadır. Diğer iki çeşitten daha büyük bir araç olmaktadır. Yüksek tank ve transfer etme özelliğine sahiptir geniş kanallarını birikmiş olan atıkların ve kirli suların çekilmesi ya da taşınması işleminde kullanılmaktadır.

Tekirdağ Bölgesi Özelikle Vidanjör Hangi Alanlarda Kullanılır?
Vidanjörler sistemlerin tıkanıklığının giderilmesinde kullanılmaktadır. Kırsal alanlarda bulunan foseptik tıkanıklıkların giderilmesinde yüksek emiş gücü sayesinde kullanılmaktadır. Şehirlerde düzenli bir kanalizasyon sistemi olmayan yerlerde sulardaki atıkların kontrol edilerek temizlenmesinde görev almaktadır. Aynı zamanda bu tıkanıklığı sebep olan atıkların taşınmasında da kullanılmaktadır. Bu taşıma fonksiyonu sayesinde aerobik aşılama çamuru temini, anaerobik aşılama çamuru temini, atıksu depolama taklarının boşaltılması, foseptik tanıkların boşaltılması, endüstriyel atık suların taşınması, evsel atık sularının taşınması, firma içlerinde suların taşınması, yağmur suyu birikintilerinin boşaltılması ve tank yüzeylerinde biriken çamurların çekilmesinde kullanılmaktadır. Tekirdağ Vidanjör firması olarak herhangi bir bölgedeki tıkanıklık ya da atık suların taşınma işleminde hizmet verilmektedir. Oluşmuş tüm sorunlar profesyonel bir hizmet sağlanarak çözüme ulaştırılmaktadır. Profesyonel olarak Tekirdağ Vidanjör firması tarafından sağlanan hizmetler dolayısıyla sorunlara uzun vadede çözüm getirilmektedir. Böyle tarz profesyonel hizmetler almak için firma ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

0532 178 9460